Зміни у застосуванні звичайних цін після 1 вересня 2013 року

28 жовтня 2013 20
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» від 04.07.2013 № 408-VІІ кардинально змінив порядок застосування звичайних цін

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» від 04.07.2013 № 408-VІІ кардинально змінив порядок застосування звичайних цін.

З 1 вересня 2013 року з Податкового кодексу України (ПК) виключено загальні вимоги щодо визначення бази оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість на рівні не нижче звичайних цін.

Звичайні ціни застосовуються лише в окремих операціях і визначаються по різному.

Для контрольованих операцій звичайні ціни визначаються в порядку, наведеному в статті 39 ПК. При здійсненні зазначених операцій звичайна ціна визначається одним із 5-ти методів:

  • порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу);
  • ціни перепродажу;
  • "витрати плюс";
  • чистого прибутку;
  • розподілення прибутку.

Для операцій з постачання товарів (робіт, послуг), ціна на які регулюється державою, звичайною є ціна, встановлена державою.

Для операцій, які здійснюються під час проведення аукціонів (публічних торгів) — ціна, що склалась під час проведення таких аукціонів (торгів).

Для форвардних і ф’ючерсних контрактів — ціна на рівні ринкових цін на момент укладання таких контрактів.

Для операцій, під час здійснення яких згідно з Податковим кодексом є обов’язковим проведення незалежної оцінки, – оціночна вартість.

Для операцій з примусового продажу майна, переданого у заставу, — ціна, сформована під час такого продажу.

Для всіх інших випадків, у яких ПК вимагається застосування звичайної ціни, такою ціною вважатиметься ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПК, тобто така звичайна ціна повинна відповідати рівню ринкових цін.

Крім того, у статті 189 ПК відсутні вимоги щодо визначення бази оподаткування податком на додану вартість при постачанні товарів на території України не нижче митної вартості, визначеної при їх митному оформленні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль