Дитячі новорічні подарунки не оподатковуються

10 грудня 2015 158
Податківці нагадують, що підприємства та організації власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками

Податківці нагадують, що підприємства та організації власним коштом вітають дітей своїх працівників святковими подарунками. Оподаткування податком на доходи фізичних осіб дитячих новорічних подарунків, придбаних за рахунок власних коштів для дітей працівників, здійснюються на загальних підставах

Відповідно до підпункту 165.1.39 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків у розмірі не більш ніж 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. Це означає, що неоподатковувана вартість подарунків протягом 2015 року становить 609 грн.

Тож якщо вартість подарунка становить до 609 грн., він податком не обкладаються. Якщо ж його вартість перевищує цю суму, то він обкладається за ставкою 15% або 20%.

Водночас оскільки подарунки надаються фізичним особам, під час їх видачі підприємству слід відобразити у податковому розрахунку за формою № 1ДФ суму доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суму утриманого з них податку за ознакою 160, якщо вартість наданих подарунків не перевищує 50% мінімальної заробітної плати, та за ознакою 126 у разі перевищення такої суми.  

Оподаткування новорічних подарунків регулюється Законом України від 03.12.1999 № 1280-XIV з урахуванням змін, внесених Законом України від 19.12.2008 № 779.

Згідно із цими змінами у період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року вартість святкових подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи не буде включатися до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб — батьків тих дітей, які отримали їх від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських (у тому числі профспілкових) організацій та створених ними закладів освіти, охорони здоров’я і культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів.

При цьому під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8% прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного податкового року.

Оскільки прожитковий мінімум для працездатної особи станом на 01.01.2015 дорівнював 1218 грн., то неоподатковувана вартість новорічних подарунків у 2015 році (на період з 15 листопада до 31 грудня) складає 97,44 грн.

Якщо ж подарунок коштуватиме дорожче, ніж зазначені показники, то суму перевищення його вартості над ними необхідно оподатковувати за ставкою 15% (20%) як додаткове благо з урахуванням коефіцієнту для доходів у негрошовій формі.

Отже, вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи не включається до оподатковуваного доходу громадян, які є батьками. Але доходи мають бути зазначені у формі № 1ДФ незалежно від їх оподаткування. Доцільно буде відобразити їх під ознакою доходу 127.

Якщо подарунок наданий фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування, він звільняється від оподаткування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль