Особливості взяття на облік підприємств та їх відокремлених підрозділів

30 жовтня 2013 17
Міндоходів роз’яснило нюанси взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів

Міндоходів роз’яснило нюанси взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів.

Зокрема, відомство нагадало, що взяття на облік юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявності обов’язку щодо сплати того чи того податку та збору.

Взяття на облік підприємств та їх відокремлених підрозділів за основним місцем обліку здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органами Міндоходів. Дані про взяття на облік передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (ЄДР) у день взяття на облік юрособи та її відокремленого підрозділу. Взяття на облік підтверджується випискою з ЄДР.

Окремо Міндоходів відповіло на питання, хто повинен перераховувати та утримувати ПДФО за працівників відокремленого підрозділу.

Суми ПДФО, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізосіб, за звітний період перераховуються до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Але якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати ПДФО, за такий відокремлений підрозділ усі обов’язки податкового агента виконує юрособа.

При цьому відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юрособа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль