Робоча ситуація дня: Списання безнадійного боргу щодо штрафу за порушення порядку застосування РРО

31 жовтня 2013 24
Чи підлягає списанню, згідно зі статтею 101 Податкового кодексу, борг за штрафними санкціями за порушення порядку застосування РРО, нарахованими більш ніж 3 роки тому?

Чи підлягає списанню, згідно зі статтею 101 Податкового кодексу, борг за штрафними санкціями за порушення порядку застосування РРО, нарахованими більш ніж 3 роки тому?

Так, підлягає.

Порядок застосування штрафних санкцій за порушення порядку застосування РРО визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265). Однак Законом № 265 не врегульовано питання застосування строків давності та списання таких штрафних санкцій.

Враховуючи, що контроль за нарахуванням та сплатою штрафних санкцій відповідно до наведеного вище Закону № 265 покладено на податкові органи, для врегулювання даного питання звернемось до Податкового кодексу України (ПК).

У свою чергу, грошове зобов’язання платника податків — це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету. Грошовим зобов’язанням є, зокрема, штрафна санкція, що справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (пп. 14.1.39 ПК).

Відповідно до пункту 101.1 ПК списанню підлягає безнадійний податковий борг, у т. ч. пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.

При цьому безнадійним вважається податковий борг, стосовно якого минув строк давності 1095 днів, тобто 3 роки (пп. 101.2.3, ст. 102 ПК).

Так само, як і за податковими платежами, за порушення порядку використання РРО податковим органом складається податкове повідомлення-рішення. У цьому випадку пунктом 2.2 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.11.2012 № 1236, передбачено податкове повідомлення-рішення за формою «С».

У разі підписання такого податкового повідомлення-рішення посадовими особами підприємства несплачена протягом 10 днів з дня прийняття рішення штрафна санкція обліковується в картці особового рахунку цього підприємства як податковий борг.

Відповідно, несплачена сума такого штрафу протягом строку, що перевищує 3 роки, є безнадійним податковим боргом. Такий борг підлягає списанню за рішенням керівника податкового органу згідно з Порядком списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 14.12.2012 № 1329.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні