Робоча ситуація дня: Викрадення майна, яке перебуває у податковій заставі: наслідки для підприємства

1 листопада 2013 13
Майно підприємства перебуває у податковій заставі. Як діяти підприємству в разі викрадення цього майна? Які наслідки для підприємства виникають у такому випадку?

Майно підприємства перебуває у податковій заставі. Як діяти підприємству в разі викрадення цього майна? Які наслідки для підприємства виникають у такому випадку?

При встановленні факту крадіжки підприємству потрібно:
 • звернутися до міліції із заявою;
 • провести інвентаризацію.
У даному випадку інвентаризація проводиться в обов’язковому порядку (пп. «г» п. 3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 № 69).

Оскільки викрадене майно перебувало в податковій заставі, слід повідомити про це податкового керуючого. До складу його обов’язків входить перевірка стану збереження такого майна. Це передбачено статтею 91 Податкового кодексу України (ПК) та Положенням про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затвердженим наказом Мінфіну від 07.12.2012 № 1298 (далі — Положення № 1298).

За результатами проведеної перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі, податковим керуючим складається відповідний акт (п. 3.7 Положення № 1298).

Податковий орган має право в такому випадку замінити предмет застави на інше майно, що перебуває у власності платника податків — боржника (п. 89.7 ПК).

У разі відсутності іншого майна або недостатності вартості майна для погашення податкового боргу можуть залучатися інші джерела, встановлені статтею 87 ПК. Одним із додаткових джерел погашення податкового боргу може бути дебіторська заборгованість, термін виплати якої вже настав (п. 87.5 ПК).

Пунктом 124 ПК передбачена відповідальність за відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди податкового органу. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

Відчуження майна — це будь-які дії платника податків, унаслідок вчинення яких такий платник втрачає право власності на майно, що йому належить (пп. 14.1.31 ПК).

У даному випадку платник податків хоч і втрачає право власності на викрадене майно, але це викликано не діями самого платника податків.

Отже, викрадення майна (у разі документального підтвердження) не є відчуженням цього майна. Відповідальність платника податків, у якого викрадено майно, що перебуває у податковій заставі, Податковим кодексом не встановлена.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні