text
Головбух

Робоча ситуація дня: Зняття банком з контролю експортної операції

  • 4 листопада 2013
  • 28

При яких вимогах банк знімає з контролю експортну операцію? Чи може бути зменшена валютна виручка хоча б на 1 цент?

При яких вимогах банк знімає з контролю експортну операцію? Чи може бути зменшена валютна виручка хоча б на 1 цент?

Порядок використання валютної виручки резидентами встановлюється чинним законодавством та регламентується нормативними актами НБУ.

Так, постановою Правління НБУ від 24.03.1999 № 136 затверджено інструкцію про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями (далі — Інструкція № 136).

Сума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов’язань за договором (п. 1.8 Інструкції № 136):

а) відбувається перегляд ціни товарів у зв’язку з невідповідністю їх кількісних та/або якісних характеристик умовам договору — на суму недопоставлених та/або неякісних товарів.

Рішення про таку невідповідність приймає Міжнародний комерційний арбітражний суд чи Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті або інший орган (експертна організація тощо), уповноважений розглядати спори або засвідчувати таку невідповідність згідно з правилами чи звичаями країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору;

б) відбувається перегляд ціни товарів унаслідок дій форс-мажорних обставин, що призвели до зміни кількісних та/або якісних характеристик товару, — на суму недопоставлених (недоотриманих) та/або неякісних товарів.

Отже, якщо нерезидент не перерахував підприємству-резиденту хоча б 1 цент, таку операцію банк не зніме з контролю. Тому потрібно вимагати від нерезидента доплатити за контрактом, навіть 1 цент.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах