text
Головбух

Закордонне відрядження: особливості звітування

  • 5 листопада 2013
  • 18

Міндоходів нагадало правила звітування при закордонному відрядженні

Міндоходів нагадало правила звітування при закордонному відрядженні. Так, авансовий звіт подать до закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

  • завершує таке відрядження;
  • завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

Коли працівник отримав готівку із застосуванням платіжних карток, він звітує і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження. Якщо ж він застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання авансового звіту не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець може його продовжити до 20 банківських днів (до з’ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).

Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплату проводять у гривнях за офіційним курсом НБУ на день погашення заборгованості. Кошти мають виплатити до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником авансового звіту.

У разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти, у якій видано аванс, на національну валюту держави відрядження перерахунок витрат, здійснених у відрядженні, здійснюють виходячи з крос-курсу. Його розраховують за офіційним курсом НБУ на день затвердження авансового звіту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах