text
Головбух

Презумпція правомірності з точки зору податкового права

  • 6 листопада 2013
  • 18

Держпідприємництво розтлумачило термін «презумпція правомірності», адже до сьогодні не було роз’яснено його нормативне визначення

Держпідприємництво розтлумачило термін «презумпція правомірності», адже до сьогодні не було роз’яснено його нормативне визначення.

Презумпція правомірності є терміном, що широко застосовується у доктрині права та юридичній практиці та є ознакою демократичної, правової держави, якою відповідно до статті 1 Конституції України є й Україна. При цьому презумпція є не достовірним фактом, а фактом, що припускається з великою ймовірністю і застосовується в юридичній практиці як засіб, що полегшує досягнення істини у вирішенні юридичної справи.

Тому в контексті податкового законодавства та практики його застосування презумпція правомірності полягає в тому, що в разі відсутності норми податкового законодавства або в разі колізії між ними, що дає право неоднозначного тлумачення положень податкового законодавства, рішення податкового органу або суду має бути прийняте на користь платника податків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах