Робоча ситуація дня: Виникнення від’ємного значення при розрахунку збору на відтворення водних живих ресурсів

6 листопада 2013 40
Упродовж скількох кварталів поточного року можна враховувати витрати на відтворення водних живих ресурсів, здійснених у попередньому році? Якщо сума платежу за використання водних живих ресурсів менша за витрати на їх відтворення, здійснених у попередні періоди, то згідно з розрахунком цього платежу виникає від’ємне значення, що цілком логічно і арифметично вірно. Розрахунок здійснено в системі «Медок», і при перевірці помилок не виявлено. Але податковий орган говорить, що від’ємне значення неправомірне. Що робити?

Упродовж скількох кварталів поточного року можна враховувати витрати на відтворення водних живих ресурсів, здійснених у попередньому році? Якщо сума платежу за використання водних живих ресурсів менша за витрати на їх відтворення, здійснених у попередні періоди, то згідно з розрахунком цього платежу виникає від’ємне значення, що цілком логічно і арифметично вірно. Розрахунок здійснено в системі «Медок», і при перевірці помилок не виявлено. Але податковий орган говорить, що від’ємне значення неправомірне. Що робити?

Порядок справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів і розмірів збору затверджено Постановою КМУ від 06.04.1998 № 449 (далі — Порядок № 449).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 449 розмір збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів обчислюється з урахуванням виду ресурсів, нормативів збору, визначених КМУ, і квоти вилову.

Цим же пунктом визначено, що саме є збором за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів і що даний збір дійсно зменшується на суму авансового платежу і витрат на здійснення в попередні періоди рибоводно-меліоративних робіт і робіт, пов’язаних із відтворенням рибних та інших водних живих ресурсів.

Але це в тому випадку, коли встановлено квоти для підприємства. Якщо ж такі квоти не встановлені (також коли вилов зазначених ресурсів здійснюється без квотування в межах загального ліміту) — розмір збору обчислюється на основі нормативів збору та фактичних обсягів вилову у звітному періоді. У таких випадках збір справляється щоквартально.

На сьогодні порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів міститься в Інструкції, затвердженій спільним наказом Держкомрибгоспу, Мінекономіки, Мінфіну, Мінохорони та ДПА України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/650 (далі — Інструкція № 167).

Так користувач зобов’язаний вести облік вилучених водних живих ресурсів наростаючим підсумком з початку року та щокварталу складати в двох примірниках розрахунок за встановленою формою згідно з додатком (пп. 2.2. Інструкції № 167).

Пунктом 2.3 Інструкції № 167 визначено, що розмір плати за спеціальне використання водних живих ресурсів обчислюється користувачем самостійно відповідно до пункту 5 Порядку № 449.

Таким чином, питання сплати за спецвикористання водних живих ресурсів регулюється зазначеними вище нормативно-правомими актами (Порядком № 449 та Інструкцією № 167). А даними нормативно-правовими актами не визначено, за який період можна зменшувати платіж поточного року на суму коштів, витрачених на рибоводно-меліоративні роботи тощо. Але як зазначили податкові органи спільно з Держкомрибгоспом України в листі від 07.02.2000 № 1651/7/18-0617, № 4-6/211 при розрахунку плати за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів можна враховувати зазначені витрати за попередній рік у розмірі, що не перевищує нарахованої суми плати за звітний період.

Отже, враховуючи лист податківців, дійсно, від’ємного значення не повинно бути. Відповідно, у програмі «Медок» від’ємного значення теж не виникне.

Але на останок зазначимо, що листи не є нормативно-правовими актами, а ні Порядок № 449, ні Інструкція № 167 таких обмежень не містять.

Тому, за бажанням, свою позицію можна відстоювати у судовому порядку. Інша річ, що немає порядку повернення різниці між витратами та сумою зобов’язань. Тому, на нашу думку, краще виходити в «нуль», тоді й проблема зникне.

 Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль