text
Головбух

Робоча ситуація дня: Відрядження через турфірму: ПДФО та ЄСВ

  • 8 листопада 2013
  • 49

Працівників направлено у відрядження. Оплата витрат на відрядження була проведена через турфірму. Чи вважається додатковим благом така операція, і яким чином необхідно утримувати ПДФО та ЄСВ?

Працівників направлено у відрядження. Оплата витрат на відрядження була проведена через турфірму. Чи вважається додатковим благом така операція, і яким чином необхідно утримувати ПДФО та ЄСВ?

Згідно з Законом України «Про туризм» від 15.09.1995 № 324/95-ВР туристичними послугами є послуги суб’єктів туристичної діяльності щодо розміщення, харчування, транспортного, інформаційно-рекламного обслуговування, а також послуги закладів культури, спорту, побуту, розваг тощо, спрямовані на задоволення потреб туристів.

Відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Дані роз’яснення наведені в листах Мінфіну від 06.03.2013 № 31-07230-16-29/7168, від 17.07.2013 № 31-07230-16-27/21432.

З цього випливає, що у разі сплати роботодавцем витрат на відрядження працівників турфірмі, дані суми будуть вважатись доходом таких працівників згідно з підпунктом 164.2.11 Податкового кодексу України (ПК).

Під час нарахування (надання) таких доходів база оподаткування ПДФО визначається як нарахована сума доходу, помножена на «натуральний» коефіцієнт, який обчислюється згідно з пунктом 164.5 ПК.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується ЄСВ, затверджено постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170.

Відповідно до пункту 6 розділу I цього переліку ЄСВ не нараховується на виплати у вигляді витрат на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення, компенсаційні виплати та добові, які виплачуються при переїзді на роботу в іншу місцевість. Отже, надміру витрачені кошти на відрядження та не повернуті у встановлений строк не є базою для нарахування ЄСВ. Про це йдеться у роз’ясненні Міндоходів, наведеному в ЄБПЗ (підкатегорія 301.03).

При цьому база оподаткування визначається як нарахована сума доходу працівника, помножена на «натуральний» коефіцієнт. ЄСВ з таких сум не утримується та не нараховується на них.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах