Як оформити право на землю в результаті її поділу

8 листопада 2013 12
Держземагенство роз’яснило нюанси оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку при її поділі

Держземагенство роз’яснило нюанси оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку при її поділі.

Так, право власності на земельну ділянку, зокрема, право постійного користування, виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюються відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.

Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Припинення права постійного користування земельною ділянкою здійснюється у разі добровільної відмови землекористувача (за його заявою до власника земельної ділянки).

Тобто право постійного користування земельною ділянкою припиняється після формування та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою.

Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельної ділянки, зокрема, шляхом поділу раніше сформованої земельної ділянки, яка перебуває у власності або користуванні, без зміни її цільового призначення здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок.

Складовим документом технічної документації щодо поділу земельної ділянки є згода органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ земельної ділянки землекористувачем. І така земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Крім цього, відомство нагадало, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до 01.01.2013, є дійсними. А земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Ці пінгвіни знають всі новини )


Адже вони вже підписалися на безплатну розсилку.
Зареєструйтеся зараз і отримуйте щодня Ранкові новини Головбуха на Ваш e-mail!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні