text
Головбух

Як оформити право на землю в результаті її поділу

  • 8 листопада 2013
  • 12

Держземагенство роз’яснило нюанси оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку при її поділі

Держземагенство роз’яснило нюанси оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку при її поділі.

Так, право власності на земельну ділянку, зокрема, право постійного користування, виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюються відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV.

Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Припинення права постійного користування земельною ділянкою здійснюється у разі добровільної відмови землекористувача (за його заявою до власника земельної ділянки).

Тобто право постійного користування земельною ділянкою припиняється після формування та державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою.

Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Формування земельної ділянки, зокрема, шляхом поділу раніше сформованої земельної ділянки, яка перебуває у власності або користуванні, без зміни її цільового призначення здійснюється за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об’єднання земельних ділянок.

Складовим документом технічної документації щодо поділу земельної ділянки є згода органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ земельної ділянки землекористувачем. І така земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Крім цього, відомство нагадало, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до 01.01.2013, є дійсними. А земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах