Незалежну оцінку вартості частки у статутному капіталі проводити не обов’язково

11 листопада 2013 23
Головне управління юстиції у Харківській області надало роз’яснення щодо необхідності проведення оцінки корпоративних прав для нотаріального посвідчення правочинів з ними

Головне управління юстиції у Харківській області надало роз’яснення щодо необхідності проведення оцінки корпоративних прав (часток у статутному капіталі) для нотаріального посвідчення правочинів з ними.

На думку відомства, не можна ототожнювати корпоративні права і з майновими правами на рухому річ, оскільки останніми визнаються суб’єктивні права учасників правовідносин, пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном. У свою чергу, корпоративне право є сукупністю майнових та немайнових прав учасника господарського товариства, що по своїй суті не може бути річчю матеріального світу, яку можна переміщувати у просторі.

 Не ототожнюються корпоративні права з рухомим майном також при визначенні порядку їх оподаткування (зокрема, в рамках регулювання ст. 173 Податкового кодексу України; ПК).

Нагадаємо, що відповідно до цієї норми дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно із законом. Крім того, пунктом 173.4. ПК передбачено, що під час проведення операцій з відчуження об’єктів рухомого майна нотаріус посвідчує відповідний договір виключно за наявності оціночної вартості такого рухомого майна.

Отже, дохід, отриманий платником податку — фізичною особою від продажу інвестиційного активу (зокрема, корпоративних прав), буде оподатковуватися не у порядку статті 173 ПК, а відповідно до пункту 170.2 ПК, який не вимагає надання незалежної оцінки корпоративних прав для визначення об’єкта оподаткування.

Що ж до справляння та нарахування державного мита з операцій з відчуження інвестиційного активу, то управління нагадало, що держмито за посвідчення інших договорів, які підлягають оцінці, стягується у розмірі 1% суми договору, але не менше 1 нмдг (17 грн.). При цьому, нараховуючи держмито за нотаріальне посвідчення таких правочинів, нотаріус не повинен вимагати оціночну вартість предмету правочину.

 Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль