text
Головбух

Положення Податкового кодексу України вдосконалять

  • 12 листопада 2013
  • 7

12 листопада 2013 року офіційно оприлюднено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII

12 листопада 2013 року офіційно оприлюднено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII.

Удосконалені положення Податкового кодексу України (ПК) наберуть чинності з 1 січня 2014 року та передбачають спрощення реєстрації та обліку платників податків.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Зокрема, контролюючий орган не видаватиме свідоцтво про реєстрацію особи як платника податку, а вноситиме до реєстру платників податку відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві.

За запитом платника податку (форма затверджується Міндоходів) контролюючий орган надаватиме безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників податку. Витяг діятиме до внесення змін до реєстру.

Крім цього, номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість не буде обов’язковим реквізитом податкової декларації.

Позбудеться одного обов’язкового реквізиту і форма податкової накладної. Йдеться про «номер та дату митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України». Сумнозвісний підпункт «ї» пункту 201.1 ПК буде вилучено з 01.01.2014.

Починаючи з 2014 року право поскаржитися на постачальника зберігатиметься за покупцем протягом 60 календарних днів після граничного терміну подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому постачальник не надав податкову накладну або порушив порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

Також з 1 січня 2014 року платник податків не зобов’язаний, а лише має право зазначати в складі фінансової звітності тимчасові та постійні податкові різниці за встановленою формою.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл