Положення Податкового кодексу України вдосконалять

12 листопада 2013 7
12 листопада 2013 року офіційно оприлюднено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII

12 листопада 2013 року офіційно оприлюднено Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» від 24.10.2013 № 657-VII.

Удосконалені положення Податкового кодексу України (ПК) наберуть чинності з 1 січня 2014 року та передбачають спрощення реєстрації та обліку платників податків.

Зокрема, контролюючий орган не видаватиме свідоцтво про реєстрацію особи як платника податку, а вноситиме до реєстру платників податку відповідний запис з бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві.

За запитом платника податку (форма затверджується Міндоходів) контролюючий орган надаватиме безоплатно та безумовно протягом двох робочих днів, що настають за днем отримання такого запиту, витяг з реєстру платників податку. Витяг діятиме до внесення змін до реєстру.

Крім цього, номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість не буде обов’язковим реквізитом податкової декларації.

Позбудеться одного обов’язкового реквізиту і форма податкової накладної. Йдеться про «номер та дату митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України». Сумнозвісний підпункт «ї» пункту 201.1 ПК буде вилучено з 01.01.2014.

Починаючи з 2014 року право поскаржитися на постачальника зберігатиметься за покупцем протягом 60 календарних днів після граничного терміну подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому постачальник не надав податкову накладну або порушив порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі.

Також з 1 січня 2014 року платник податків не зобов’язаний, а лише має право зазначати в складі фінансової звітності тимчасові та постійні податкові різниці за встановленою формою.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні