text
Головбух

Які адмінправопорушення у сфері соцстрахування з тимчасової втрати працездатності є триваючими

  • 14 листопада 2013
  • 34

ФСС з ТВП роз’яснив, які адмінправопорушення у сфері соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відносяться до «триваючих» порушень

ФСС з ТВП роз’яснив, які адмінправопорушення у сфері соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відносяться до «триваючих» порушень.

Зокрема, таким вважається порушення порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, адже воно пов’язане з тривалим, безперервним невиконанням обов’язків. Припиняється вказане порушення тільки у випадку його самостійного усунення або коли факт цього порушення виявлено фахівцями ФСС з ТВП при проведенні перевірки та притягнуто винну особу до адмінвідповідальності. Стягнення за таке адмінправопорушення може накладатись у строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення (тобто з дати складання та підписання акта перевірки).

Також триваючими вважаються порушення посадовими особами підприємств, фізособами, які використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, несвоєчасне або неповне їх повернення. Оскільки такі порушення теж можуть здійснюватися безперервно шляхом невиконання обов’язку, зокрема щодо неповернення (невідшкодування) ФСС з ТВП сум неправомірних витрат або належних до сплати страхових коштів.

Як триваюче правопорушення ФСС з ТВП розглядає і подання недостовірної звітності за коштами цього фонду, оскільки відповідний звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП складається наростаючим підсумком з початку року. Факт подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів може бути виявлений як під час її прийому, так і через певний проміжок часу. При цьому недостовірні дані весь період продовжують формуватися в зведеній фінансовій звітності за коштами ФСС з ТВП до їх виправлення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!