Робоча ситуація дня: Оформлюємо повернення готівки за товар правильно

14 листопада 2013 15
Чи зобов’язане підприємство, яке повертає кошти за товар через реєстратор розрахункових операцій, зберігати касовий чек на повернення готівки?

Чи зобов’язане підприємство, яке повертає кошти за товар через реєстратор розрахункових операцій, зберігати касовий чек на повернення готівки?

Ні, не зобов’язане.

Повернення товару та видача коштів покупцям здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265) та Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом МДЗ від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок № 417).

Згідно з пунктом 7 глави III Порядку № 417 реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми.

У такому разі дозволяється реєструвати видачу коштів (скасування помилкової суми) за допомогою операції «службова видача». При цьому забороняється реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно».

Іноді сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 гривень. У цій ситуації матеріально відповідальна особа підприємства або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів.

В акті необхідно зазначити:

  • дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги);
  • відомості про товар (послугу);
  • суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги) (п. 8 глави III Порядку № 417).

Пункт 2 статті 3 Закону № 265 зобов’язує суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, видавати особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

У випадку повернення коштів за товар таким розрахунковим документом буде фіскальний касовий чек видачі коштів (видатковий чек) за формою № ФКЧ-2. Вимоги щодо змісту такого розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614.

Отже, у разі повернення коштів за товар підприємство, яке здійснює таке повернення, зобов’язане видати особі, яка повертає товар, фіскальний касовий чек за формою № ФКЧ-2. Якщо сума коштів, що повертається, більше 100 гривень, то складається акт про видачу коштів. У цьому акті зазначається номер, дата і час видачі розрахункового документа.

Нормами законодавства не передбачено залишати на підприємстві, що здійснює повернення готівки, такий розрахунковий документ. При цьому про повернуті кошти за товар робиться запис у відповідній графі книги обліку розрахункових операцій.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль