text
Головбух

Як Міндоходів перевірятиме майно, яке знаходиться в податковій заставі

  • 15 листопада 2013
  • 31

Міндоходів затвердило Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі

Міндоходів затвердило Положення про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Метою перевірок буде встановлення фактичної (фізичної) наявності у платника податків такого майна та документального підтвердження його руху за даними бухгалтерського та податкового обліку.

Право на проведення такої перевірки має податковий керуючий. Для проведення перевірки він повинен пред’явити:

  • службове посвідчення працівника органу доходів і зборів;
  • копію наказу податкового органу про призначення податковим керуючим такого платника податків;
  • повідомлення про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі, підписане керівником податкового органу та зареєстроване в такому податковому органі.

Перевірка може проводитись шляхом візуального контролю наявності майна і стану його збереження, а також шляхом документального підтвердження наявності такого майна, його руху та стану збереження на момент проведення перевірки. Її можуть проводити безпосередньо у платника податків або у відповідному податковому органі.

За результатами проведеної перевірки податковий керуючий складає акт про проведення перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі. Якщо платник податків не погоджується з фактами, зазначеними в акті, він може на окремому аркуші висловити свої зауваження. Вони будуть невід’ємною частиною цього акта.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах