text
Головбух

Виправні та громадські роботи замінять штрафами

  • 15 листопада 2013
  • 76

Внесено зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються заміни адмінстягнень у вигляді громадських або виправних робіт іншими видами стягнень

Внесено зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються заміни адмінстягнень у вигляді громадських або виправних робіт іншими видами стягнень (штрафом або адмінарештом).

Зокрема, оновлено норми щодо виконання постанови про накладення адмінстягнення у вигляді громадських робіт. Так, у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням Державної виконавчої служби України (ДВС) громадські роботи можуть бути замінені штрафом із розрахунку, що 4 години невідбутих громадських робіт дорівнюють 1 нмдг (17 грн.).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Крім того, віднині невідбутий строк громадських робіт замінятиметься штрафом ще й у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт (сьогодні для цього випадку передбачено заміну лише на адмінарешт). Однак тільки за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адмінстягнення, передбачає можливість застосування штрафу.

При цьому заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливість застосування штрафу, з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 5-ти годинам громадських робіт, але на строк не більш як 15 діб.

Що ж до виправних робіт, то вони замінятимуться штрафом у разі втрати працездатності, переведення особи на роботу в іншу місцевість, переїзду на нове місце проживання, прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, напрями за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу (за постановою суду (судді) та поданням ДВС). Розмір штрафу в цьому випадку визначається із розрахунку, що 1 день невідбутих виправних робіт дорівнює 1 нмдг (17 грн.).

Разом з тим передбачена заміна виправних робіт штрафом і при ухиленні порушника від їх відбування (зараз можлива заміна виключно на адмінарешт). І знову ж таки тільки якщо санкція статті, за якою на порушника накладено стягнення, передбачає можливість застосування штрафу.

Якщо ж санкція статті, за якою на порушника накладено адмінстягнення, не передбачає можливості застосування штрафу, виправні роботи можуть бути замінені арештом. Строк арешту визначається із розрахунку, що 1 доба арешту дорівнює 3-м дням виправних робіт, але не може перевищувати 15 діб.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 16.11.2013.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл