Виправні та громадські роботи замінять штрафами

15 листопада 2013 66
Внесено зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються заміни адмінстягнень у вигляді громадських або виправних робіт іншими видами стягнень

Внесено зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються заміни адмінстягнень у вигляді громадських або виправних робіт іншими видами стягнень (штрафом або адмінарештом).

Зокрема, оновлено норми щодо виконання постанови про накладення адмінстягнення у вигляді громадських робіт. Так, у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у вигляді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням Державної виконавчої служби України (ДВС) громадські роботи можуть бути замінені штрафом із розрахунку, що 4 години невідбутих громадських робіт дорівнюють 1 нмдг (17 грн.).

Крім того, віднині невідбутий строк громадських робіт замінятиметься штрафом ще й у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт (сьогодні для цього випадку передбачено заміну лише на адмінарешт). Однак тільки за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адмінстягнення, передбачає можливість застосування штрафу.

При цьому заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливість застосування штрафу, з розрахунку, що одна доба арешту дорівнює 5-ти годинам громадських робіт, але на строк не більш як 15 діб.

Що ж до виправних робіт, то вони замінятимуться штрафом у разі втрати працездатності, переведення особи на роботу в іншу місцевість, переїзду на нове місце проживання, прийняття до навчального закладу і вибуття в іншу місцевість для продовження навчання, напрями за розподілом на роботу в іншу місцевість після закінчення навчального закладу (за постановою суду (судді) та поданням ДВС). Розмір штрафу в цьому випадку визначається із розрахунку, що 1 день невідбутих виправних робіт дорівнює 1 нмдг (17 грн.).

Разом з тим передбачена заміна виправних робіт штрафом і при ухиленні порушника від їх відбування (зараз можлива заміна виключно на адмінарешт). І знову ж таки тільки якщо санкція статті, за якою на порушника накладено стягнення, передбачає можливість застосування штрафу.

Якщо ж санкція статті, за якою на порушника накладено адмінстягнення, не передбачає можливості застосування штрафу, виправні роботи можуть бути замінені арештом. Строк арешту визначається із розрахунку, що 1 доба арешту дорівнює 3-м дням виправних робіт, але не може перевищувати 15 діб.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 16.11.2013.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні