text
Головбух

Видача довідки про відсутність заборгованості: як податковий орган не назви, порядок не зміниться

  • 15 листопада 2013
  • 12

Враховуючи зміни, що відбулися в частині компетенції щодо затвердження наказів з питань оподаткування відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 404-VІІ, у новій редакції викладено Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів

Враховуючи зміни, що відбулися в частині компетенції щодо затвердження наказів з питань оподаткування відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 № 404-VІІ, у новій редакції викладено Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів. З єдиною поправкою, що віднині податки та збори контролюються органами доходів і зборів.

Тому попередній порядок, затверджений наказом Мінфіну від 12.12.2012 № 1315, уже не актуальний і скоріш за все втратить чинність.

Отже, за новим Порядком зазначену довідку видаватимуть міжрегіональні територіальні органи Міндоходів, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об’єднані та спеціалізовані державні податкові інспекції. Отримати її, як і зараз, платник податків зможе безоплатно за основним місцем свого обліку на підставі відповідної заяви, що розглядатиметься контролюючим органом протягом п’яти робочих днів.

Не змінились положення і щодо строку, протягом якого може бути видана довідка. Він має обов’язково відповідати визначеному в довідці строку дії. Якщо платник податків не звернувся до органу доходів і зборів за отриманням довідки протягом строку її дії, вона підшивається до справи платника податків.

Довідка видається у паперовому або електронному вигляді.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!