text
Головбух

Робоча ситуація дня: Виписуємо податкову накладну на кількох аркушах

  • 15 листопада 2013
  • 26

Фірма отримала податкову накладну на двох аркушах. Чи є це порушенням правил виписки податкової накладної?

Фірма отримала податкову накладну на двох аркушах. Чи є це порушенням правил виписки податкової накладної?

Ні, це не є порушенням.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Мінфіну від 01.11.2011 № 1379. Він не містить обмежень щодо кількості рядків у розділі І податкової накладної. Тобто якщо номенклатура товарів/послуг не поміщається на одному аркуші, продавець може виписати податкову накладну на кількох окремих аркушах або на зворотній стороні цієї податкової накладної.

Незручність продовження податкової накладної на окремому аркуші полягає у тому, що він може відколотись і загубитись. Такий факт може виявитись під час перевірки податковим органом і може розцінюватись як порушення порядку заповнення податкової накладної.

Пунктом 201.1 Податкового кодексу України дозволяється виписувати податкову накладну в електронному вигляді. Якщо сума ПДВ в одній податковій накладній становить понад 10 тис. грн. або податкова накладна виписана на постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, покупець може вимагати від продавця податкову накладну в електронному вигляді. Адже така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

До оформлення податкової накладної пред’являються ті ж самі вимоги, що й до первинних документів.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах