text
Головбух

Дохід платник не отримав: чи потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок

  • 18 листопада 2013
  • 18

Відвідуючи семінари та тренінги, що проводять фахівці ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, у платників завжди є можливість поставити питання фахівцям Міндоходів з роз’яснення податкового законодавства

Відвідуючи семінари та тренінги, що проводять фахівці ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, у платників завжди є можливість поставити питання фахівцям Міндоходів з роз’яснення податкового законодавства.

Так, наприклад, після семінару для фізичних осіб — підприємців на тему: «Єдиний соціальний внесок», виникли питання щодо обов’язковості сплати єдиного соціального внеску, якщо прибуток отриманий не був. Відповідь була надана згідно чинного законодавства, а саме: відповідно до статті 4 Закону України від 08.07.2010  №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є фізичні особи — підприємці, у тому числі й ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Для фізичних осіб — підприємців, які працюють на загальній системі оподаткування, єдиний внесок становить 34,7% суми доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Також потрібно враховувати, що сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального єдиного внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід. Тобто фізичні особи — підприємці, що застосовують загальну систему оподаткування, не повинні сплачувати єдиний соціальний внесок за періоди, у яких не отримували дохід, у разі наявності підтверджуючих документів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!