text
Головбух

Заповнюємо розрахункові документи за новим та єдиним порядком

  • 18 листопада 2013
  • 12

Міндоходів уніфікував Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, ЄСВ, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів

Міндоходів уніфікував Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, ЄСВ, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі — Порядок). Тобто тепер Порядок доповнено позиціями щодо сплати ЄСВ та митних платежів.

Це пов’язано з адмінреформою в Україні та передачею Міндоходів функцій з адміністрування не тільки податків і зборів, а також митних платежів і ЄСВ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

 Однак це не єдині зміни. Змінено порядок заповнення поля «Призначення платежу» — тепер у полі 3 потрібно буде зазначати один з таких реквізитів:

  • код ЄДРПОУ клієнта;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізособи або при відмові від нього — серію та номер паспорта громадянина України;
  • реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється Міндоходів.

На відміну від попереднього порядку, віднині від юрособи при здійсненні нею сплати за відокремлений підрозділ вимагається друкувати код за ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, за який здійснюється така сплата.

Крім цього, заборонено при заповненні полів допускати  пропуски (пробіли) між словами та службовими знаками.

Загалом новий порядок та приклади заповнення розрахункових документів значно розширено, і вони стосуються випадків:

  • сплати сум податків і зборів, ЄСВ, сплати пені, процентів за користування податковим кредитом, адміністративного штрафу, оплати податкового векселя;
  • повернення сум податків і зборів, митних платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший, відшкодування ПДВ на рахунок платника;
  • передоплати (доплати) за митне оформлення;
  • перерахування до бюджету суми митних платежів;
  • погашення податкового боргу в позасудовому порядку, за рішенням суду шляхом стягнення готівкових (безготівкових) коштів, дебіторської заборгованості, реалізації майна боржника, а також за рахунок продажу майна підприємства — банкрута тощо.

 У додатку до Порядку наведено також новий перелік кодів видів сплати, які використовуються платниками податків при заповненні поля «Призначення платежу» платіжних документів. Цей перелік зазнав також низки доповнень, виключень та коригувань.

Розрахунок за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим розрахунковим документом.

Зауважимо, що новий Порядок прийнято на заміну чинному сьогодні Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, затвердженого наказом Мінфіну від 07.07.2012 № 817. Проте останній буде скасований згідно з наказом Мінфіну від 08.10.2013 № 864 (набере чинності з дня його офіційного опублікування).

Новий Порядок набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл