Розстрочення/відстрочення податкового боргу здійснюватимуть органи доходів і зборів

18 листопада 2013 26
Затверджено новий Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків

Затверджено новий Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків (далі — Порядок).

Дія цього Порядку поширюється на платників податків — фізосіб (резидентів і нерезидентів), юросіб (резидентів і нерезидентів) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування, і на яких покладено обов’язок зі сплати податків та зборів згідно з чинним законодавством.

І знову ж таки це викликано адмінреформою та змінами в законодавстві щодо повноважень з розробки і затвердження наказів з питань оподаткування.  Зокрема, новим Порядком передбачено, що тепер розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків здійснюватимуть органи доходів і зборів.

У цілому ж Порядок не змінився та, як і раніше, стосується:

  • реєстрації рішень про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків;
  • укладення відповідних договорів про розстрочення (відстрочення);
  • механізму сплати розстрочених (відстрочених) сум і нарахованих процентів та його відображення в інформаційній системі органів доходів і зборів;
  • особливостей дії розстрочок (відстрочок) при переведенні платника податків до іншого органу доходів і зборів та при його реорганізації.

Нагадаємо, що для розстрочення (відстрочення) платнику податків потрібно звернутися до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов’язання (податкового боргу) з письмовою заявою встановленої форми, додавши до неї економічне обгрунтування.

Протягом 30 к. дн. із дати подання відповідної заяви платнику податку надсилається рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань або письмова відмова в ньому.

Новий наказ прийнято на заміну наказу Мінфіну від 30.11.2012 № 1261.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль