Робоча ситуація дня: Касовий метод: відображаємо коригування податкових накладних

18 листопада 2013 26
Підприємство працює за касовим методом. Коли потрібно включати коригування до податкової накладної, наданої постачальником, до реєстру виданих та отриманих податкових накладних (в місяці отримання чи в момент оплати)?

Підприємство працює за касовим методом. Коли потрібно включати коригування до податкової накладної, наданої постачальником, до реєстру виданих та отриманих податкових накладних (в місяці отримання чи в момент оплати)?

У момент отримання.

Пунктом 201.10 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з пунктом 1 розділу IV Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 17.12.2012 № 1340 (далі — Порядок № 1340), у розділі II реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), МД на ввезення товарів, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.

Дата отримання податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної відображаються у графі 2 розділу ІІ Реєстру (пп. 2.2 розд. IV Порядку № 1340).

Отже, податкові накладні та/або розрахунок коригування до податкової накладної, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, видані покупцю, відображаються у Реєстрі за фактом отримання, а не оплати.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль