Великі платники податків можуть узгодити звичайну ціну з Міндоходів

19 листопада 2013 16
З метою уникнення спорів щодо правильності визначення звичайних цін в контрольованих зовнішньоекономічних операціях великі платники податків можуть звернутися із заявою до Міндоходів для узгодження звичайних цін

З метою уникнення спорів щодо правильності визначення звичайних цін в контрольованих зовнішньоекономічних операціях великі платники податків можуть звернутися із заявою до Міндоходів України для узгодження звичайних цін.

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 17.10.2013 № 764 затвердив Порядок узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення (далі — Порядок).

З метою вивчення питання щодо доцільності узгодження цін та якісної підготовки документів і матеріалів, необхідних для такого узгодження, великий платник податків (далі — платник) має право звернутися до Міндоходів з листом щодо попереднього розгляду питання з узгодження цін. За результатами попереднього розгляду питання щодо проведення процедури узгодження цін Міндоходів протягом 60 календарних днів з дати отримання листа про попередній розгляд питання письмово повідомляє платника стосовно доцільності подання заяви про узгодження цін.

Для проведення процедури узгодження цін платник повинен подати до Міндоходів відповідну заяву та визначений  Порядком перелік документів (незалежно від того, чи звертався він щодо попереднього розгляду процедури узгодження цін).

Звичайна ціна визначається на спільному засіданні робочої групи Міндоходів за участю платника (або його представника). У разі досягнення спільної позиції Міндоходів та платника щодо предмета узгодження цін та основних положень договору про порядок визначення цін Міндоходів надсилає до державного органу, уповноваженого справляти податки і збори в державі, резидентом якої є сторона контрольованої зовнішньоекономічної операції, запит щодо участі такого органу в процедурі узгодження цін.

Міндоходів, з урахуванням позиції державного органу, уповноваженого справляти податки і збори в державі, резидентом якої є сторона контрольованої зовнішньоекономічної операції, приймає рішення щодо:

 • укладення договору із зазначенням місця, дати і часу підписання, а також строку його дії;
 • відмови в укладенні договору;
 • продовження строку проведення процедури узгодження цін.

Зазначене рішення приймається протягом 6 місяців з дати отримання заяви про узгодження цін. При цьому строк застосування узгодженого порядку визначення цін не може перевищувати 3 календарних років. Таке узгодження цін не звільняє платника від складення та подання документації про контрольовані зовнішньоекономічні операції для здійснення податкового контролю.

Постанова КМУ від 17.10.2013 № 764 набрала чинності 25 жовтня 2013 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні