text
Головбух

Великі платники податків можуть узгодити звичайну ціну з Міндоходів

  • 19 листопада 2013
  • 16

З метою уникнення спорів щодо правильності визначення звичайних цін в контрольованих зовнішньоекономічних операціях великі платники податків можуть звернутися із заявою до Міндоходів для узгодження звичайних цін

З метою уникнення спорів щодо правильності визначення звичайних цін в контрольованих зовнішньоекономічних операціях великі платники податків можуть звернутися із заявою до Міндоходів України для узгодження звичайних цін.

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 17.10.2013 № 764 затвердив Порядок узгодження цін у контрольованих зовнішньоекономічних операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають двосторонній або багатосторонній характер, для цілей трансфертного ціноутворення (далі — Порядок).

З метою вивчення питання щодо доцільності узгодження цін та якісної підготовки документів і матеріалів, необхідних для такого узгодження, великий платник податків (далі — платник) має право звернутися до Міндоходів з листом щодо попереднього розгляду питання з узгодження цін. За результатами попереднього розгляду питання щодо проведення процедури узгодження цін Міндоходів протягом 60 календарних днів з дати отримання листа про попередній розгляд питання письмово повідомляє платника стосовно доцільності подання заяви про узгодження цін.

Для проведення процедури узгодження цін платник повинен подати до Міндоходів відповідну заяву та визначений  Порядком перелік документів (незалежно від того, чи звертався він щодо попереднього розгляду процедури узгодження цін).

Звичайна ціна визначається на спільному засіданні робочої групи Міндоходів за участю платника (або його представника). У разі досягнення спільної позиції Міндоходів та платника щодо предмета узгодження цін та основних положень договору про порядок визначення цін Міндоходів надсилає до державного органу, уповноваженого справляти податки і збори в державі, резидентом якої є сторона контрольованої зовнішньоекономічної операції, запит щодо участі такого органу в процедурі узгодження цін.

Міндоходів, з урахуванням позиції державного органу, уповноваженого справляти податки і збори в державі, резидентом якої є сторона контрольованої зовнішньоекономічної операції, приймає рішення щодо:

  • укладення договору із зазначенням місця, дати і часу підписання, а також строку його дії;
  • відмови в укладенні договору;
  • продовження строку проведення процедури узгодження цін.

Зазначене рішення приймається протягом 6 місяців з дати отримання заяви про узгодження цін. При цьому строк застосування узгодженого порядку визначення цін не може перевищувати 3 календарних років. Таке узгодження цін не звільняє платника від складення та подання документації про контрольовані зовнішньоекономічні операції для здійснення податкового контролю.

Постанова КМУ від 17.10.2013 № 764 набрала чинності 25 жовтня 2013 року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×