text
Головбух

Особливості заповнення реквізитів платіжного доручення на сплату податків, зборів та ЄСВ

  • 19 листопада 2013
  • 32

При сплаті платежів до бюджету платник податків заповнює поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог наказу Мінфіну від 07.07.2012 № 817

При сплаті платежів до бюджету платник податків заповнює поле «Призначення платежу» розрахункового документа з урахуванням вимог наказу Мінфіну від 07.07.2012 № 817 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) платежів до бюджету, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.07.12 за № 1287/21599.

 Порядком передбачено, що в реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документа зазначається в:

 полі 1 – службовий код («*»);

 полі 2 – розділовий знак «;» та код виду сплати;

 полі 3 – розділовий знак «;»;

 а) код клієнта за ЄДРПОУ (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8);

 б) реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізичної особи (завжди має 10 цифр);

 полі 4 – розділовий знак «;» та роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі;

 полі 5 – розділовий знак «;»;

 полі 6 – розділовий знак «;»;

 полі 7 – розділовий знак «;».

В залежності від виду сплати в полі № 2 «Призначення платежу» розрахункових документів вказується відповідний код сплати згідно із додатком до Порядку.

 У разі здійснення сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування код виду сплати зазначається 101.

Згідно з додатком 8 «Указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів на паперових носіях, їх реєстрів і заяви про відкриття акредитива» до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, у реквізиті «Отримувач» під час сплати платежів до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) відповідної установи, на ім’я якої відкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або місцевих бюджетів, найменування території та код бюджетної класифікації.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах