text
Головбух

Обов’язковий продаж валютної виручки продовжено ще на півроку

  • 19 листопада 2013
  • 14

До 17.05.2014 НБУ продовжив термін обов’язкового продажу юридичними особами та фізичними особами — підприємцями, які є резидентами України, 50% валютної виручки, у тому числі від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами

До 17.05.2014 НБУ продовжив термін обов’язкового продажу юридичними особами та фізичними особами — підприємцями, які є резидентами України, 50% валютної виручки, у т. ч. від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

При цьому термін розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів не повинен перевищувати 90 календарних днів.

Обов’язковому продажу підлягають надходження в інвалюті з-за кордону на користь юросіб, фізосіб — підприємців, іноземних представництв, а також надходження в інвалюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій НБУ.

Вимога щодо обов’язкового продажу поширюються також на надходження з-за кордону на користь фізосіб (резидентів і нерезидентів) в сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті  150 тис. грн. за місяць. Лише за умови, що такі надходження здійснюються в інвалюті першої групи класифікатора і в російських рублях.

Крім цього, обов’язковому продажу підлягають і перекази, що надходять з-за кордону на користь фізосіб на суму, еквівалентну 150 тис. грн. і більше в місяць.

Нагадаємо, що вимога про обов’язковий продаж валютної виручки експортерами вже неодноразово висувалась НБУ. Зокрема, вперше обов’язковий продаж надходжень в інвалюті (на півроку) був введений постановою НБУ від 16.11.2012 № 476, яку замінила потім постанова НБУ від 14.05.2013 № 163 (19.11.2013 втратила чинність).

Постанова набирає чинності з 20.11.2013 та діє до 17.05.2014.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!