text
Головбух

За помилки у звітності відповідає головбух, а за організацію бухобліку — керівник

  • 20 листопада 2013
  • 39

Мінсоцполітики спробувало роз’яснити межі посадових обов’язків та відповідальності головного бухгалтера або особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку

Мінсоцполітики спробувало роз’яснити межі посадових обов’язків та відповідальності головного бухгалтера або особи (бухгалтера), на яку покладено ведення бухгалтерського обліку.

При цьому відомство наголосило на обов’язку останніх діяти виключно в межах повноважень, коло яких визначено:

  • статтею 8 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV;
  • Типовим положенням та положенням про бухгалтерську службу відповідного підприємства, установи, організації, затвердженим постановою КМУ від 26.01.2011 № 59;
  • посадовою інструкцією з визначенням конкретних завдань та обов’язків, функцій, прав і відповідальності.

Зокрема, головбух або особа, на яку покладено ведення бухобліку підприємства, забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухобліку, складання і подання у встановлені строки фінзвітності; організовує контроль за відображенням на рахунках бухобліку всіх господарських операцій; бере участь в оформленні матеріалів, пов’язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від недостачі, розкрадання і псування активів підприємства; забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства.

Узагалі питання організації бухобліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

У свою чергу, відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи.

Перелік таких осіб встановлюється керівником. І однією з таких осіб зазвичай є саме головний бухгалтер.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах