Як перевірятимуть ліцензіатів, які виготовляють бланки цінних паперів

21 листопада 2013 13
Мінфін перезатвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів і Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів

Мінфін перезатвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів (далі — Ліцензійні умови) і Порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.

Це пов’язано в першу чергу з тим, що чинні на сьогодні ліцензійні умови, затверджені наказом Мінфіну від  25.08.2010 № 910, стосуються в тому числі ще й госпдіяльності з виготовлення документів суворої звітності. Проте це не узгоджується з вимогами чинного законодавства у сфері ліцензування.

Оскільки виготовлення бланків документів суворої звітності (згідно з переліком, що визначається урядом) було вилучено з переліку видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, ще в минулому році (Законом України від 02.10.2012 № 5316-VI).

Ці Ліцензійні умови визначають організаційні, кваліфікаційні, технологічні та інші вимоги, які мають обов’язково виконуватись держпідприємствами (їх філіями, іншими відокремленими підрозділами) при провадженні ними госпдіяльності з виготовлення бланків цінних паперів.

Для отримання ліцензії підприємство подає до Мінфіну відповідну заяву разом з низкою документів про наявність необхідного обладнання, технологій та матеріалів, належно кваліфікованого персоналу тощо.

Держнагляд за додержанням ліцензіатами зазначених умов здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Зокрема, планові перевірки проводяться відповідно до річних або квартальних планів перевірок, які затверджуються органом державного контролю до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

Плани проведення перевірок оприлюднюються шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Строк здійснення планового заходу — не більше 15 робочих днів (р.дн.), а для суб’єктів малого підприємництва — 5 р. дн. Продовження строку здійснення планової перевірки не допускається.

Підставами для здійснення позапланової перевірки є:

 • письмова заява до органу держконтролю, поданої ліцензіатом, про здійснення позапланової перевірки за його бажанням;
 • виявлення та підтвердження недостовірності відомостей, заявлених у документах обов’язкової звітності, поданих підприємством;
 • необхідність перевірки виконання ліцензіатом розпорядження органу державного контролю про усунення порушень Ліцензійних умов, виданого за результатами проведеної планової перевірки;
 • звернення фізичних та юридичних осіб про порушення підприємством вимог Ліцензійних умов.

Строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати 10 р. дн., а щодо суб’єктів малого підприємництва — 2 р. дн.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Перевірки Фондом соцстрахування: розбір свіжої судової практики
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні