text
Головбух

Робоча ситуація дня: Викрадення майна, яке перебуває у податковій заставі: наслідки для підприємства

  • 21 листопада 2013
  • 20

Майно підприємства перебуває у податковій заставі. Як діяти підприємству в разі викрадення цього майна? Які наслідки для підприємства виникають у такому випадку?

Майно підприємства перебуває у податковій заставі. Як діяти підприємству в разі викрадення цього майна? Які наслідки для підприємства виникають у такому випадку?

При встановленні факту крадіжки підприємству потрібно:

  • звернутися до міліції із заявою;
  • провести інвентаризацію.

У даному випадку інвентаризація проводиться в обов’язковому порядку (пп. «г» п. 3 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 № 69).

Оскільки викрадене майно перебувало в податковій заставі, слід повідомити про це податкового керуючого. До складу його обов’язків входить перевірка стану збереження такого майна. Це передбачено статтею 91 Податкового кодексу України (ПК) та Положенням про проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затвердженим наказом МДЗ від 10.10.2013 № 573 (далі — Положення № 573).

За результатами проведеної перевірки стану збереження майна платника податків, яке перебуває в податковій заставі, податковим керуючим складається відповідний акт (п. 3.7 Положення № 573).

Податковий орган має право в такому випадку замінити предмет застави на інше майно, що перебуває у власності платника податків — боржника (п. 89.7 ПК).

У разі відсутності іншого майна або недостатності вартості майна для погашення податкового боргу можуть залучатися інші джерела, встановлені статтею 87 ПК. Одним із додаткових джерел погашення податкового боргу може бути дебіторська заборгованість, термін виплати якої вже настав (п. 87.5 ПК).

Пунктом 124 ПК передбачена відповідальність за відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди податкового органу. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

Відчуження майна — це будь-які дії платника податків, унаслідок вчинення яких такий платник втрачає право власності на майно, що йому належить (пп. 14.1.31 ПК).

У даному випадку платник податків хоч і втрачає право власності на викрадене майно, але це викликано не діями самого платника податків.

Отже, викрадення майна (у разі документального підтвердження) не є відчуженням цього майна. Відповідальність платника податків, у якого викрадено майно, що перебуває у податковій заставі, Податковим кодексом не встановлена.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах