Чи є підставою для переоформлення ліцензії зміна назви вулиці або номера будинку

22 листопада 2013 26
Згідно зі статтею 16 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» підставою для переоформлення ліцензії є, зокрема, зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи — підприємця

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» підставою для переоформлення ліцензії є, зокрема, зміна місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи — підприємця.

Держпідприємництво України звернулось з листом до Державної реєстраційної служби України з проханням повідомити, чи є зміна назви вулиці або номера будинку зміною місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи — підприємця.

Державна реєстраційна служба України надала відповідь Держпідприємництву, зазначивши наступне.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» (далі — Закон про реєстрацію) Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР) створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Згідно зі статтею 17 Закону про реєстрацію відомості про юридичну особу або фізичну особу — підприємця включаються до ЄДР шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору.

Частинами другою та четвертою статті 17 зазначеного Закону встановлено перелік відомостей, які містяться в ЄДР щодо юридичної особи та фізичної особи — підприємця, зокрема місцезнаходження юридичної особи, місце проживання фізичної особи — підприємця.

Місцезнаходження юридичної особи — адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (ст. 1 Закону про реєстрацію).

Місце проживання фізичної особи — житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо) у відповідному населеному пункті, у якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово, що знаходиться за певною адресою, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою — підприємцем (ст. 1 Закону про реєстрацію).

Як зрозуміло з Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 № 270, поштова адреса зазначається в такій послідовності: найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, області; поштовий індекс; країна призначення.

Отже, якщо в установчих документах юридичної особи містяться відомості про її місцезнаходження, то в разі зміни назви вулиці або номеру будинку така юридична особа має внести зміни до установчих документів, які пов’язані зі зміною місцезнаходження в порядку, встановленому статтею 29 Закону про реєстрацію.

Зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР та не пов’язані зі змінами установчих документів, здійснюється відповідно до вимог статті 19 Закону про реєстрацію.

Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу — підприємця, які містяться в ЄДР, зокрема місця її проживання проводиться відповідно до вимог статті 45 Закону про реєстрацію. Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні