text
Головбух

При придбанні нерухомості без укладання договору купівлі-продажу пенсійний збір не сплачується

  • 22 листопада 2013
  • 20

Пенсійний фонд України роз’яснив, коли потрібно сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна

Пенсійний фонд України роз’яснив, коли потрібно сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Так, платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, а також громадян, які придбавають житло та перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Об’єктом оподаткування для зазначених платників є вартість нерухомого майна, зазначена в договорі купівлі-продажу такого майна.

Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомості сплачується з вартості нерухомого майна без урахування податку на додану вартість, якщо сума такого податку вказана в документі, що підтверджує вартість нерухомого майна.

У разі придбання нерухомого майна іншим способом, ніж за договором купівлі-продажу, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування не сплачується.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах