text
Головбух

Працівники-нерезиденти мають право на податкову соціальну пільгу

  • 25 листопада 2013
  • 35

Фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні, відповідно до розділу IV Податкового кодексу України (ПК) є платниками податку на доходи фізичних осіб та мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу

Фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні, відповідно до розділу IV Податкового кодексу України (ПК) є платниками податку на доходи фізичних осіб та мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати на суму податкової соціальної пільги.

Статтею 26 Конституції України та статтею 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»  від 22.09.2011 № 3773-VI передбачено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими ж правами і свободами, а також несуть ті ж обов’язки, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Згідно з пунктом 42.1 статті 42 Закону України «Про зайнятість населення»  від 05.07.2012 № 5067-VI  підприємства, установи і організації мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, який видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на строк до одного року, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до пункту 162.1 ПК до кола платників податку з фізичних осіб відносяться: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Відповідно до пункту 170.10 ПК оподаткування доходів нерезидентів з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, здійснюється за правилами та ставками, які визначені для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів).

У пункті 163.2 ПК зазначається, що об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерелом його походження в Україні. При цьому пунктом 164.2 ПК передбачено, що до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) відповідно до умов трудового договору (контракту).

Згідно з пунктом 164.6 ПК при нарахуванні доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Умови та порядок застосування податкової соціальної пільги визначені статтею 169 ПК. При цьому Податковим кодексом не передбачено виключень або обмежень щодо застосування податкової соціальної пільги для нерезидентів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах