text
Головбух

Первинні документи на товари підприємці повинні зберігати не менше ніж три роки

  • 27 листопада 2013
  • 26

Фізичні особи — підприємці повинні мати первинні документи, що підтверджують придбання товарів для реалізації

Фізичні особи — підприємці повинні мати первинні документи, що підтверджують придбання товарів для реалізації. До їх числа, зокрема, належать: накладна на товар і виписка з банку, квитанції про оплату, чек або інший документ, що підтверджує оплату товарів, робіт, послуг. На їх основі заповнюються Книги обліку доходів та витрат, складається податкова звітність.

Зберігати первинні документи, а також документи, пов’язані з виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, потрібно не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності. Тобто первинні документи на товари підприємці повинні зберігати не менше ніж три роки.

Якщо такі документи пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження або судового розгляду, їх необхідно зберігати до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше трьох років.

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку.

Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах