text
Головбух

Як сільгосппідприємству відобразити попередню оплату за договором поставки майбутнього врожаю

  • 27 листопада 2013
  • 8

Міндоходів наголосило на тому, що спецрежим оподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників не визначає окремих правил оподаткування ПДВ, а лише встановлює окремий облік таких операцій та порядок використання сум ПДВ, нарахованого під час здійснення спецрежимником операцій з постачання сільгосптоварів/послуг власного виробництв

Міндоходів наголосило на тому, що спецрежим оподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників не визначає окремих правил оподаткування ПДВ, а  лише встановлює окремий облік таких операцій та порядок використання сум ПДВ, нарахованого під час здійснення спецрежимником операцій з постачання сільгосптоварів/послуг власного виробництва.

Визначення податкових зобов’язань, формування податкового кредиту, оформлення, виписка та реєстрація в ЄРПН податкових накладних, а також подання звітності з ПДВ спецрежимниками за операціями з постачання сільгосптоварів/послуг власного виробництва здійснюється у загальновстановленому порядку.

Відповідно, у сільгосптоваровиробника, який згідно з умовами укладеного договору отримує попередню оплату за сільгосппродукцію власного виробництва, на дату отримання попередньої оплати (перша подія) виникають податкові зобов’язання за постачання таких товарів/послуг. При цьому податкова накладна виписується покупцю в загальновстановленому порядку.

Потім така операція відображається в податковій декларації з ПДВ з позначкою «0121»/«0122»/«0123», що надається за результатами відповідного звітного періоду, в якому отримано попередню оплату за сільгосппродукцію.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах