text
Головбух

Граничний рівень, до якого може бути зменшений статутний капітал ТОВ

  • 27 листопада 2013
  • 57

Мін’юст розглянув питання щодо визначення мінімального розміру статутного капіталу ТОВ та органу, який може ініціювати ліквідацію такого товариства, якщо вартість чистих активів буде менше визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу

Мін’юст розглянув питання щодо визначення мінімального розміру статутного капіталу ТОВ та органу, який може ініціювати ліквідацію такого товариства, якщо вартість чистих активів буде менше визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу.

Зокрема, відповідно до частини 4 статті 144 Цивільного кодексу України, якщо після закінчення другого чи кожного наступного фінансового року вартість чистих активів ТОВ виявиться меншою ніж статутний капітал, товариство зобов’язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу й зареєструвати відповідні зміни до статуту. Але тільки якщо учасники не прийняли рішення про внесення додаткових вкладів. Коли ж вартість чистих активів товариства стає меншою від визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу, товариство підлягає ліквідації.

Однак на сьогодні мінімальний розмір статутного капіталу ТОВ законодавчо так і не визначений.

Разом з цим, прийняття рішення про зменшення статутного капіталу та, зокрема, про ліквідацію товариства належить до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства. При цьому зменшення статутного капіталу ТОВ допускається після повідомлення про це в порядку, установленому статутом, усіх його кредиторів. У такому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань товариства та відшкодування їм збитків.

Крім цього, Мін’юст наголосив, що в чинному законодавстві відсутні норми щодо звернення держреєстратора до суду про ліквідацію юрособи в разі якщо вартість чистих активів буде менше визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Тримайте руку на пульсі бухгалтерських новин

Зареєструйтеся та отримайте:

  • найсвіжіші бухгалтерські новини
  • спеціалізовані статті від провідних експертів
  • запрошення на освітні заходи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×