text
Головбух

Граничний рівень, до якого може бути зменшений статутний капітал ТОВ

  • 27 листопада 2013
  • 56

Мін’юст розглянув питання щодо визначення мінімального розміру статутного капіталу ТОВ та органу, який може ініціювати ліквідацію такого товариства, якщо вартість чистих активів буде менше визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу

Мін’юст розглянув питання щодо визначення мінімального розміру статутного капіталу ТОВ та органу, який може ініціювати ліквідацію такого товариства, якщо вартість чистих активів буде менше визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу.

Зокрема, відповідно до частини 4 статті 144 Цивільного кодексу України, якщо після закінчення другого чи кожного наступного фінансового року вартість чистих активів ТОВ виявиться меншою ніж статутний капітал, товариство зобов’язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу й зареєструвати відповідні зміни до статуту. Але тільки якщо учасники не прийняли рішення про внесення додаткових вкладів. Коли ж вартість чистих активів товариства стає меншою від визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу, товариство підлягає ліквідації.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Однак на сьогодні мінімальний розмір статутного капіталу ТОВ законодавчо так і не визначений.

Разом з цим, прийняття рішення про зменшення статутного капіталу та, зокрема, про ліквідацію товариства належить до виключної компетенції загальних зборів учасників товариства. При цьому зменшення статутного капіталу ТОВ допускається після повідомлення про це в порядку, установленому статутом, усіх його кредиторів. У такому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань товариства та відшкодування їм збитків.

Крім цього, Мін’юст наголосив, що в чинному законодавстві відсутні норми щодо звернення держреєстратора до суду про ліквідацію юрособи в разі якщо вартість чистих активів буде менше визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл