text
Головбух

Скасовано платну адмінпослугу з видачі довідки з ЄДРПОУ в органах статистики

  • 28 листопада 2013
  • 12

Внесено низку змін до урядових постанов щодо порядку функціонування Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, а також правовідносин, пов’язаних з доступом до відомостей з ЄДРПОУ

Внесено низку змін до урядових постанов щодо порядку функціонування Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), а також правовідносин, пов’язаних з доступом до відомостей з ЄДРПОУ. У тому числі стосовно проведення статистичних спостережень та надання органами державної статистики послуг на платній основі.

Відповідно до змін уточнено, що тепер в органах статистики надаватимуться виключно відомості з ЄДРПОУ, замість передбаченої раніше довідки. Такі відомості заінтересований суб’єкт отримуватиме на свій запит у п’ятиденний строк.

Слово ж «довідка» у різних відмінках вилучено з тексту постанов узагалі.

Крім цього, уряд скасував постанову КМУ «Про надання органами державної статистики платної адміністративної послуги з видачі довідки з ЄДРПОУ» від 29.06.2011 № 749.

Таким чином, підзаконні нормативно-правові акти приведено у відповідність із чинним законодавством.

Нагадаємо, що свого часу ще постановою КМУ від 17.10.2012 № 949 було скасовано необхідність надання підприємцями довідок про включення їх до ЄДРПОУ. Зокрема, починаючи з 20.11.2012 держоргани втратили право вимагати від суб’єктів господарювання зазначені довідки з ЄДРПОУ. Наприклад, при поданні підприємствами звітів, декларацій, розрахунків і платіжних доручень до податкового органу, а також при митному оформленні суб’єктів ЗЕД. Замість цього необхідні відомості держорган може  самостійно отримати з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах