text
Головбух

Зміни в ліцензуванні суб’єктів господарювання у нафтогазовому комплексі

  • 28 листопада 2013
  • 17

Внесено зміни до переліку документів, що подаються суб’єктами господарювання у нафтогазовому комплексі разом із заявою про видачу ліцензій

Внесено зміни до переліку документів, що подаються суб’єктами господарювання у нафтогазовому комплексі разом із заявою про видачу ліцензій.

Зокрема, значно скоротився перелік документів, що подаються для отримання ліцензії на транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, транспортування природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ трубопроводами та їх розподіл. Відповідно до змін заявнику — суб’єкту господарювання уже не потрібно буде подавати відомості про:

  • наявність власних або орендованих трубопроводів та споруд на них, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності;
  • наявність проектної і виконавчої документації на трубопроводи та споруди на них, необхідні для провадження відповідного виду господарської діяльності;
  • стан матеріально-технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності;
  • відомості про чисельність працівників із зазначенням їх освітнього та кваліфікаційного рівня, необхідного для провадження відповідного виду господарської діяльності;
  • засвідчені в установленому порядку копії актів і схем розмежування ділянок обслуговування між суб’єктами господарювання, трубопроводи яких з’єднані між собою.

Зміниться також перелік необхідних документів для діяльності, пов’язаної із зберіганням природного газу, газу (метану) вугільних родовищ в обсягах, що перевищують рівень, встановлений ліцензійними умовами. Зокрема, із нього виключено обов’язок подання відповідним суб’єктом інформації про річні обсяги зберігання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ.

Водночас, крім виключення низки документів, що подаються разом із заявою про надання ліцензії, передбачається, що суб’єкти господарювання у нафтогазовому комплексі будуть подавати розрахунок тарифів на транспортування нафти, нафтопродуктів і природного газу трубопроводами, а також на зберігання природного газу.

Як пояснюють урядові експерти, ці розрахунки використовуються НКРЕ при встановленні тарифів для монопольних видів діяльності.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах