text
Головбух

Як платити податки при обміні квартир

  • 2 грудня 2013
  • 17

Якщо громадянин здійснює обмін об’єкта нерухомості на інший, то його дохід у вигляді отриманої ним грошової компенсації не оподатковуватиметься за умови здійснення такої операції лише раз на календарний рік

Податковим кодексом України передбачено, що дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не оподатковується.

Якщо громадянин здійснює обмін об’єкта нерухомості (квартири, будинку тощо) на інший/інші об’єкти, то його дохід у вигляді отриманої ним грошової компенсації від відчуження такого нерухомого майна не оподатковуватиметься за умови здійснення такої операції лише раз на календарний рік та перебування такого майна у власності платника податку понад три роки.

У випадку проведення обміну протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, отримувачу доходу потрібно сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5%.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах