Робоча ситуація дня: Одноразове використання активу: право на податкові витрати

2 грудня 2013 29
Підприємство здійснює оптову торгівлю запасними частинами для автомобілів. Чи дозволяється відносити витрати на придбання макета гоночної траси для участі у виставці автозапчастин до складу податкових, якщо вартість макета 10 000 грн. та після виставки його буде розібрано?

Підприємство здійснює оптову торгівлю запасними частинами для автомобілів. Чи дозволяється відносити витрати на придбання макета гоночної траси для участі у виставці автозапчастин до складу податкових, якщо вартість макета 10 000 грн. та після виставки його буде розібрано?

Так, дозволяється.

Виставка — це захід, пов’язаний з демонстрацією продукції, товарів та послуг, який сприяє просуванню їх на внутрішній та зовнішній ринок. Таке визначення наведено в Концепції розвитку виставково-ярмаркової діяльності, затвердженій постановою КМУ від 22.08.2007 № 1065.

Податкові витрати, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток, складаються, зокрема, із витрат операційної діяльності. До них відносяться, у складі інших податкових витрат, витрати на збут (п. 138.1, пп. 138.10.3 Податкового кодексу України; ПК).

Враховуючи зазначене, оскільки виставка є заходом, безпосередньо пов’язаним з просуванням та реалізацією товарів, то витрати, понесені у зв’язку з участю у виставці, враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток як витрати на збут.

Віднесення макета до складу основних засобів

Матеріальні активи відносяться до складу основних засобів, якщо :

  • вони призначаються підприємством для використання у власній господарській діяльності;
  • вартість таких активів перевищує 2500 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом;
  • очікуваний строк корисного використання (експлуатації) цих активів з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік).

Такі вимоги встановлено підпунктом 14.1.138 ПК.

Тобто якщо макет буде розібрано для зручності зберігання з метою подальшого використання при проведенні виставок протягом строку, що перевищує один рік, такий макет вважатиметься основним засобом.

Витрати на придбання основних засобів відносять до податкових витрат не одразу, а в частині щомісячних амортизаційних відрахувань (п. 144.1 ПК).

У такому разі до витрат на збут дозволяється відносити амортизацію основних засобів (пп. «д» пп. 138.10.3 ПК).

Віднесення макета до складу МШП

Якщо існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з використанням активу, та його вартість може бути достовірно визначена, такий актив визнається запасом (п. 5 П(С)БО 9 «Запаси»).

Запаси включають, зокрема, малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП). Це предмети, що використовуються не більше одного року (п. 6 П(С)БО 9).

Оскільки обмежень щодо граничної вартості для МШП не встановлено, їх відрізняє від основних засобів лише строк використання. МШП можуть використовуватись менше одного року.

До МШП належать, зокрема: інструменти, господарський інвентар, спеціальне оснащення, спеціальний одяг тощо (Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну від 30.11.1999 № 291).

Для відображення в обліку господарських операцій щодо наявності та руху МШП, які відносяться до складу запасів, використовуються типові форми первинного обліку, затверджені наказом Мінстату від 22.05.1996 № 145.

Списання непридатних для подальшого використання МШП оформлється Актом на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів за формою № МШ-8. Акт складається в одному примірнику відповідною комісією. Після здачі списаного МШП до комори для утилю акт із розпискою комірника здається до бухгалтерії.

У такому разі підприємство має право включити до витрат на збут всю вартість макета одразу в якості витрат на дослідження ринку (маркетинг) згідно з підпунктом «г» підпункту 138.10.3 ПК.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Ці пінгвіни знають всі новини )


Адже вони вже підписалися на безплатну розсилку.
Зареєструйтеся зараз і отримуйте щодня Ранкові новини Головбуха на Ваш e-mail!

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Отримуйте найсвіжіші новини!
Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні