text
Головбух

Використання с/г виробниками коштів зі спецрахунку

  • 3 грудня 2013
  • 13

Сума ПДВ, яка акумулюється сільськогосподарськими підприємствами на спеціальному рахунку, використовується для виробничих цілей

Сума ПДВ, яка акумулюється сільськогосподарськими підприємствами на спеціальному рахунку, використовується для виробничих цілей.

Для сільськогосподарських товаровиробників під виробничими цілями слід розуміти витрати, безпосередньо пов’язані з провадженням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності належать:

  • виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів і декоративних рослин (на відкритих чи закритих грунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка або консервація;
  • виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій, інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних і комах, а також їх обробка, переробка чи консервація;
  • надання послуг іншим сільськогосподарським підприємствам із використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).

При цьому, використання акумульованого на спецрахунку ПДВ не обмежується виключно сплатою ПДВ, нарахованого постачальником на вартість поставлених ним товарів або послуг. Тому сільгосппідприємство має право оплачувати зі спецрахунка повну вартість товарів чи послуг, призначених для використання у виробництві сільськогосподарської продукції, у тому числі ПДВ, який нараховується постачальником на вартість таких товарів або послуг.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах