text
Головбух

Що загрожує «ризиковим» платникам податків

  • 3 грудня 2013
  • 23

Послідовно впроваджується принцип мінімізації втручання в господарську діяльність сумлінних платників податків

За повідомленням Міндоходів ним послідовно впроваджується принцип мінімізації втручання в господарську діяльність сумлінних платників податків. Тобто до планів перевірки включаються лише підприємства з ризиками несплати податків та зборів.

Адже наявний у Міндоходів обсяг інформації дозволяє формувати переліки підприємств з найбільшими ризиками несплати податків з мінімальним втручанням у бізнес та виключенням впливу людського фактора.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У подальшому проводиться доперевірочний аналіз цих підприємств та в разі виявлення ризиків заниження об’єкта оподаткування вживаються заходи контрольно-перевірочної роботи, передбачені чинним законодавством.

Крім цього, Міндоходів звернуло увагу на те, що чинні законодавчі норми, судова практика передбачають необхідність контролюючим органам при зборі доказової бази щодо здійснення платником податків операцій з сумнівними контрагентами:

  • досліджувати рух активів у процесі здійснення господарської операції, встановлення спеціальної податкової правосуб’єктності учасників господарської операції;
  • досліджувати факт здійснення господарської операції, можливу юридичну дефектність відповідних первинних документів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл