text
Головбух

Первинні документи, підписані від імені контрагента іншою особою, не свідчать про безтоварність господарських операцій

  • 4 грудня 2013
  • 24

ВАСУ уже неодноразово наголошувало на тому, що податкове законодавство не ставить в залежність податковий облік (стан) певного платника податку від інших осіб

ВАСУ уже неодноразово наголошувало на тому, що податкове законодавство не ставить в залежність податковий облік (стан) певного платника податку від інших осіб. А саме: від фактичної сплати контрагентом податку до бюджету, від перебування постачальника за юридичною адресою, а також від його господарських та виробничих можливостей.

Особливо, якщо фактичне виконання спірних господарських операцій між підприємством та його постачальником підтверджується належним чином складеними видатковими накладними, рахунками-фактурами та платіжними дорученнями.

І тим паче не може бути єдиним вичерпним доказом безтоварного характеру проведених господарських операцій висновок спеціаліста, на який посилається податковий орган, як на підтвердження неприналежності підпису в первинних документах, виписаних на адресу підприємства-позивача його контрагентом.

Отже, питання віднесення певних сум ПДВ до податкового кредиту поширюється виключно на окремо взятого платника та не залежить від розрахунків з бюджетом третіх осіб. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!