Робоча ситуація дня: Чи потрібна довіреність працівнику складу на отримання ТМЦ

4 грудня 2013 80
Згідно з договором поставки товар доставляється на склад покупця постачальником. Працівник складу покупця робить відмітку в накладній про отримання товару та ставить свій підпис. Чи потрібно виписувати довіреність на отримання ТМЦ працівнику складу?

Згідно з договором поставки товар доставляється на склад покупця постачальником. Працівник складу покупця робить відмітку в накладній про отримання товару та ставить свій підпис. Чи потрібно виписувати довіреність на отримання ТМЦ працівнику складу?

Так, потрібно, якщо поставка товарів не є централізовано-кільцевими перевезеннями.

Форму довіреностей на отримання ТМЦ та порядок їх використання містить Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затверджена наказом Мінфіну від 16.05.1996 № 99 (далі — Інструкція № 99), яка розповсюджується на всі підприємства.

Сировина, матеріали, паливо, запчастини, інвентар, худоба, насіння, добрива, інструмент, товари, основні засоби та інші товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), а також нематеріальні активи, грошові документи і цінні папери відпускаються покупцям або передаються безплатно тільки за довіреністю одержувачів (п. 2 Інструкції № 99).

Такий порядок відпуску ТМЦ можливий за умови, якщо одержувач цінностей за підписом керівника і головного бухгалтера підприємства або інших осіб, які вповноважені підписувати довіреності, повідомив постачальника про зразок печатки (штампу), якою матеріально відповідальна особа, що буде приймати цінності, завіряє на супровідних документах (накладній, акті, ордері тощо) свій підпис про одержання цінностей (п. 13 Інструкції № 99).

Під централізовано-кільцевими перевезеннями слід розуміти такі перевезення, щодо яких вантажовідправником (виробником, постачальником) здійснюється систематичне завезення ТМЦ за узгодженими на певний період параметрами (кількість, асортимент, час тощо) на адресу одного чи більше замовників. Таке роз’яснення надано Мінфіном у листах від 05.03.2002 № 053-2930 та від 04.04.2001 № 053-2948.

Отже, представник покупця — працівник складу може приймати товар без довіреності лише при систематичних завезеннях ТМЦ постачальником, якщо порядок та оформлення приймання ТМЦ письмово узгоджено з постачальником.

Якщо довіреність на отримання ТМЦ відсутня, її номер не буде вказано в накладній постачальника. При перевірках податкові органи звертають увагу на заповнення первинних документів, у т ч. на те, чи була виписана та зазначена в накладній довіреність на придбання ТМЦ. Якщо товар отримано без довіреності, підприємство повинно надати податковому органу інші незаперечні докази реального виконання операції постачання.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»




Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль