text
Головбух

Пенсійний фонд може перевіряти нарахування та сплату страхових внесків з 2004 по 2010 рік

  • 5 грудня 2013
  • 103

Пенсійний фонд України повідомив, що має право проводити перевірки з питання правильності нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

Пенсійний фонд України повідомив, що має право проводити перевірки з питання правильності нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (страхові внески) за період з 2004 по 2010 рік, а органи Міндоходів перевіряють всі перелічені вище аспекти тільки з єдиного соціального внеску (ЄСВ), починаючи з 2011 року.

Так, на сьогодні контроль за дотриманням законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати ЄСВ здійснює Міндоходів.

При цьому органи Пенсійного фонду України зобов’язані здійснювати контроль за правильністю нарахування, обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за періоди з 2004 по 2010 рік.

Обгрунтовує ПФУ свою позицію тим, що відповідно до частини п’ятнадцятої статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» строк давності щодо стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, пені та штрафів не застосовується. Тому перевірці підлягають документи за весь період з моменту проведення попередньої перевірки платника.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах