text
Головбух

Мито та акцизний податок враховуються при визначенні митної вартості товарів, з якої сплачується ПДВ

  • 10 грудня 2013
  • 57

Міндоходів надало роз’яснення щодо визначення податкового кредиту з ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України

Міндоходів надало роз’яснення щодо визначення податкового кредиту з ПДВ у разі ввезення товарів на митну територію України.

Так, відповідно до пункту 198.3 Податкового кодексу України (ПК) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, а у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін. Складається податковий кредит з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв’язку з імпортом товарів, основних фондів з метою подальшого їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів (п. 190.1 ПК).

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку.

Таким чином, у разі ввезення товарів на митну територію України до податкового кредиту звітного періоду включається сплачена сума податку на додану вартість, визначена виходячи з митної вартості з урахуванням мита та акцизного податку.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах