text
Головбух

Робоча ситуація дня: Відповідальність за неправильний електронний цифровий підпис в декларації

  • 10 грудня 2013
  • 20

На підприємстві відбулась зміна директора, але ЕЦП попереднього директора вчасно не змінили. У зв’язку з цим декларацію в електронному вигляді подали до податкового органу з ЕЦП попереднього директора. Чи вважається це порушенням? Який штраф податковий орган може виписати при перевірці?

На підприємстві відбулась зміна директора, але ЕЦП попереднього директора вчасно не змінили. У зв’язку з цим декларацію в електронному вигляді подали до податкового органу з ЕЦП попереднього директора. Чи вважається це порушенням? Який штраф податковий орган може виписати при перевірці?

Так, вважається.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Пунктом 48.3 Податкового кодексу України (ПК) встановлено обов’язкові реквізити податкової декларації.

До них належать, зокрема ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків, підписи посадових осіб платника податку, засвідчені печаткою (за наявності). Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису вповноваженої особи на документі в паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку (пп. 48.5.1 ПК).

Обробка поданих до податкового органу декларацій та звітів проходить відповідно до Методичних рекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених наказом ДПС від 14.06.2012 № 516 (далі — Методрекомендації № 516).

У разі подання платником податків звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку центр обробки електронних звітів перевіряє, зокрема, чинність та достовірність накладених на звіт ЕЦП (пп. 4.13.6 Методрекомендації № 516).

Підприємства зобов’язані подати податковому органу заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» стосовно посадових осіб підприємства у 10-денний строк з дня виникнення змін в облікових даних платників податків (ст. 66 ПК та розд. ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588).

Якщо податковий орган виявить вчасно невідповідність даних електронної декларації та даних форми № 1-ОПП на звітну дату, то таку декларацію буде визнано недійсною.

Пунктом 120.1 ПК встановлено штраф у розмірі 170 грн. за кожне неподання або несвоєчасне подання податкової декларації. Правомірність накладення фінансової санкції на підприємство має строк давності — 1095 днів.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!