Робоча ситуаця дня: Визначаємо коли лікарняний є первинним, а коли — продовженням попереднього

11 грудня 2013 225
Працівник приніс поспіль декілька листків непрацездатності. Дані листки непрацездатності були видані різними установами та за різними діагнозами, однак в них не має позначки «стати до роботи», а зазначено «продовжує хворіти». Як треба оплачувати ці лікарняні?

Працівник приніс поспіль декілька листків непрацездатності. Дані листки непрацездатності були видані різними установами та за різними діагнозами, однак в них не має позначки «стати до роботи», а зазначено «продовжує хворіти». Як треба оплачувати ці лікарняні?

Підставою для виплати лікарняних є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності. Це визначено у статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Порядок видачі й оформлення лікарняного при настанні страхових випадків регламентується Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. Технічний опис листка непрацездатності затверджений спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС від НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

Якщо працівник приніс декілька лікарняних листків, то потрібно з’ясувати: другий (третій) листок непрацездатності є продовженням першого чи він виданий за окремим страховим випадком.

Якщо на першому листку непрацездатності зроблено запис «Продовжує хворіти», а на другому підкреслено «Продовження листка» і вказано номер першого лікарняного, то розрахунковий період для цих двох лікарняних листків визначається лише раз — за першим листком непрацездатності. Якщо ж у першому лікарняному написано «Стати до роботи», а в другому підкреслено «Первинний», то це різні страхові випадки, і розрахунковий період визначають окремо за кожним із них.

Оплата перших п’яти днів за кожним випадком тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця провадиться лише у разі, коли листок непрацездатності було закрито і за висновком лікаря працівника визнано працездатним (у листку непрацездатності вказано «Стати до роботи» і зазначено відповідну дату).

Якщо лікарняний листок заповнено некоректно (не можна зрозуміти первинний це листок непрацездатності чи продовжений), то лікар, який видав лікарняний лист, повинен доповнити його або закреслити помилкові дані, вказати вірні, написати «Виправленому вірити», поставити свій підпис та печатку медустанови.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×
  Отримуйте найсвіжіші новини!
  Ранкові листи про зміни в бухобліку та оподаткуванні