text
Головбух

Робоча ситуаця дня: Визначаємо коли лікарняний є первинним, а коли — продовженням попереднього

  • 11 грудня 2013
  • 443

Працівник приніс поспіль декілька листків непрацездатності. Дані листки непрацездатності були видані різними установами та за різними діагнозами, однак в них не має позначки «стати до роботи», а зазначено «продовжує хворіти». Як треба оплачувати ці лікарняні?

Працівник приніс поспіль декілька листків непрацездатності. Дані листки непрацездатності були видані різними установами та за різними діагнозами, однак в них не має позначки «стати до роботи», а зазначено «продовжує хворіти». Як треба оплачувати ці лікарняні?

Підставою для виплати лікарняних є виданий і оформлений у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності. Це визначено у статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Порядок видачі й оформлення лікарняного при настанні страхових випадків регламентується Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455. Технічний опис листка непрацездатності затверджений спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС від НВВ від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

Якщо працівник приніс декілька лікарняних листків, то потрібно з’ясувати: другий (третій) листок непрацездатності є продовженням першого чи він виданий за окремим страховим випадком.

Якщо на першому листку непрацездатності зроблено запис «Продовжує хворіти», а на другому підкреслено «Продовження листка» і вказано номер першого лікарняного, то розрахунковий період для цих двох лікарняних листків визначається лише раз — за першим листком непрацездатності. Якщо ж у першому лікарняному написано «Стати до роботи», а в другому підкреслено «Первинний», то це різні страхові випадки, і розрахунковий період визначають окремо за кожним із них.

Оплата перших п’яти днів за кожним випадком тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця провадиться лише у разі, коли листок непрацездатності було закрито і за висновком лікаря працівника визнано працездатним (у листку непрацездатності вказано «Стати до роботи» і зазначено відповідну дату).

Якщо лікарняний листок заповнено некоректно (не можна зрозуміти первинний це листок непрацездатності чи продовжений), то лікар, який видав лікарняний лист, повинен доповнити його або закреслити помилкові дані, вказати вірні, написати «Виправленому вірити», поставити свій підпис та печатку медустанови.

Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Expertus: Податки»

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл