text
Головбух

Нові обмеження щодо переробки товарів за межами України та вимоги щодо повернення продуктів такої переробки

 • 12 грудня 2013
 • 19

Для посилення контролю за здійсненням переробки українських товарів за межами митної території України, недопущення втрат товарів, що переміщуються транзитом митною територією України уряд затвердив нові документи

Для посилення контролю за здійсненням переробки українських товарів за межами митної території України, недопущення втрат товарів, що переміщуються транзитом митною територією України уряд затвердив:

 • Порядок застосування заходів гарантування під час вивезення у митному режимі переробки за межами митної території товарів, продукти переробки яких обов’язкові до повернення на митну територію України і випуску у вільний обіг (далі — Порядок);
 • перелік продуктів переробки, що підлягають обов’язковому поверненню в Україну;
 • перелік залишків переробки, що підлягають обов’язковому поверненню в Україну;
 • перелік мiнiмальних спiввiдношень вартостi українських та iноземних товарiв.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Зокрема, Порядок визначає механізм надання митним органам гарантій дотримання вимог митного режиму переробки за межами митної території України.

Так, гарантування під час вивезення товарів у митному режимі переробки за межами митної території здійснюється шляхом надання митниці фінансової гарантії у вигляді документа чи у вигляді внесення грошової застави на відповідний рахунок. Розмір фінансової гарантії розраховується у гривні та має дорівнювати сумі вартості товарів, що вивозяться у митному режимі переробки, зазначеній у рахунку-фактурі чи рахунку-проформі.

При цьому перелік товарів, переміщення яких митною територією України потребує гарантування, розширено деякими підакцизними товарами (метанол, бензол), лікарськими засобами, споживчими товарами тощо.

Разом з тим, встановлено, що заходи гарантування доставки товарів до митниці призначення не застосовуються до товарів, які:

 • є гуманітарною допомогою, вантажами з допомогою;
 • ввозяться збройними силами;
 • ввозяться в якості мiжнародної технiчної допомоги чи в якості інвестицій;
 • ввозяться дипломатичними установами;
 • переміщуються в митному режимі переробки та на які надано гарантії.

Крім цього, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов КМУ, виданих на підставі Закону України «Про операції з давальницькою сировиною» від 15.09.1995 № 327/95-ВР (втратив чинність 01.06.2012).

Постанова набере чинності через 30 днів з дня опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл