text
Головбух

Окремі нюанси держконтролю за об’єктами містобудування

  • 16 грудня 2013
  • 34

Держархбудінспекція нагадала, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом у порядку проведення планових та позапланових перевірок

Держархбудінспекція нагадала, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.

Зокрема, планові перевірки об’єктів містобудування проводяться інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю (далі — інспекції) не частіше ніж один раз на півроку.

При цьому об’єкт вважається таким, що знаходиться в стадії будівництва, і є підконтрольним з моменту отримання замовником будівництва документа, який надає право на виконання будівельних робіт до втрати такого права (скасування такого документа).

Скасувати ж реєстрацію повідомлення або декларації відповідна інспекція може при виявленні факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об’єкт самочинним будівництвом.

Нагадаємо, самочинно збудованим об’єкт вважається, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта.

Разом з тим, скасування реєстрації декларацій про початок виконання будівельних робіт за заявою замовника законодавством не передбачено і вирішення зазначеного питання можливе лише за рішенням суду.

Що ж до консервації (призупинення) та розконсервації (відновлення) будівельних робіт на об’єктах будівництва, то вони регулюються Положенням про порядок консервації та розконсервації об’єктів будівництва, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 21.10.2005 № 2 (далі — Положення).

Відповідно до цього Положення консервації підлягають об’єкти (будови), будівництво та введення в дію яких не забезпечене фінансуванням або технічний рівень яких не відповідає сучасним вимогам.

Після закінчення робіт з консервації об’єкта (будови) замовник зобов’язаний здати інспекції дозвіл на виконання будівельних робіт та розпорядчий документ про консервацію. З прийняттям розпорядчого документа про розконсервацію та поновленням будівництва об’єкта (будови) замовник отримує в інспекції дозвіл на поновлення будівництва об’єкта (будови).

Водночас Держархбудінспекція нагадала, що Положення є обов’язковим для використання під час проведення консервації та розконсервації об’єктів (будов), будівництво яких здійснюється із залученням державних і змішаних інвестицій.  Для об’єктів (будов), будівництво яких здійснюється за рахунок інших джерел фінансування, воно має рекомендаційний характер.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах