text
Головбух

Початок перебігу позовної давності при стягненні заборгованості за договором позики

  • 18 грудня 2013
  • 14

Мін’юст роз’яснив деякі нюанси визначення початку перебігу строку позовної давності та притягнення до матеріальної відповідальності за договором позики

Мін’юст роз’яснив деякі нюанси визначення початку перебігу строку позовної давності та  притягнення до матеріальної відповідальності за договором позики.

Зокрема, перебіг позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

При цьому за зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається із закінченням терміну виконання.

У той же час за зобов’язаннями, строк виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги, перебіг позовної давності починається з дня, коли у кредитора виникає право пред’явити вимогу про виконання зобов’язання. Якщо боржникові надається пільговий строк для виконання такої вимоги, перебіг позовної давності починається із закінченням цього строку. Починається перебіг такого строку з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок.

Що ж до позики, то якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, вона має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів із дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!